sobota, 6 grudnia 2014

Jak zapakować prezent dla mężczyzny ?

Witajcie!
Coraz bliżej święta. Dla wielu osób jest to czas, aby obdarować kogoś bliskiego miłą niespodzianką. Nie koniecznie dużą, ogromną. Ważne, aby był to prezent od serca. Są rzeczy o których pomyślimy, zobaczymy i od razu wiemy, że jest to idealny prezent dla Tej osoby.

Dziś chciałabym Wam pokazać jak zapakować dosyć mamy upominek dla mężczyzny. Otóż ulubionym kolorem mojego Mężczyzny jest pomarańczowy, także ja wykonałam pudełko w takim kolorze i od razu wiedział, że jest dla niego :)

Teraz przejdźmy do działania :
1. Drukujemy wzór kartonika na sztywnej kartce a4.

2. Wycinamy wzdłuż linii, nie obcinamy nic !

3. Używając linijki zaginamy wzdłuż kropkowanych linii omijając "trójkąty". 

4. Kolejnym krokiem jest sklejanie boku pudełka, aby nabrało kształtu podłużnego. Robimy to za pomocą kleju magic lub taśmy dwustronnej. Sklejamy dwa podłużne ciemnie paski. Jeśli używacie kleju proponuje położyć coś ciężkiego na kilka minut, aby się przytwierdziło. 
5. Następnie sklejamy dno. Na dno składają się 3 warstwy : jedna cała, druga podzielona na pół, trzecia cała. Układamy je po kolei: cała, podzielona, cała.

6. Teraz musimy zagiąć boki pudełka do środka, wzdłuż kropkowanych linii w środku sklejonego pudełka. Robimy to od razu z dwóch boków.
7. Zaczynamy przyklejanie od wewnątrz. 
8. Teraz wycinamy krawat, na który składają się dwie części. 

9. Część małą przyklejamy na wierzchu-zamykaniu pudełka starając się, aby przykleić na środku. 
10. Długą część przyklejamy na pod zamykaniem. Aby zamknięcie się nie otwierało można przyciąć z taśmy dwustronnej mały kwadracik i przykleić na środku lub małą kropelką kleju.


Gotowe! 
 
Pudełko jest stosunkowo małe:
Wysokość to 10 cm
Szerokość boku na samym dole to 5 cm
Szerokość boku na wysokości 5 cm to ok. 2,5 cm.
Długość dolnego boku to 7,5 cm

Wydaje mi się całkiem proste, a efekt jest bardzo fajny. 
Co najważniejsze widać, że jest to prezent specjalnie dla Tej osoby !

A Wy jak pakujecie prezenty ? :)

4 komentarze:

  1. rzeczywiście efektowne!! bardzo mi się podoba twój sposób :) ja pakuję prezenty tak: http://szyciowaprzygoda.blogspot.com/2014/10/jak-oryginalnie-zapakowac-prezent.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Hahahaha, genialne. :D Niektóre kobiety kupują swoich facetom tak beznadzieje prezenty, że mogłyby je uratować właśnie takim opakowaniem :P Ja bardzo nie lubię dawać mojemu facetowi bezużytecznych rzeczy i wolę zapytać co potrzebuje, bo wiem, że mu się to przyda i będzie zadowolony. Na Walentynki dostał np. Vansy. Marzył o nich od dawna, więc przyjemnie patrzyło się na jego uśmiech. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten krawat jest genialny! Akurat muszę na jutro zapakować prezent dla taty, dzięki za inspiracje!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ! Aż chce się szyć :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...